Mentlegen - Sieć Polskich Serwerów

Pełna wersja: Ważna informacja - brak funduszy!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Stało się to, czego się zawsze obawiałem, mianowicie muszę zacząć bardziej oszczędzać ze względu na to, że cienko z kasą.
Oczywiście głównym czynnikiem zabierającym mi gotówkę jest sieć.
Muszę wymyślić, jak przyoszczędzić.
Jedynym pomysłem, jaki wpadł mi do głowy, jest zrezygnowanie z VPS'a i zdecydowanie się na 1 serwer. Niestety - jeden serwer. Najgorsze jest to, że muszę podjąć decyzję, który pozostanie. Proszę więc Was o pomoc - proście o zakupy w sklepie jak nigdy dotąd, reklamujcie całą sieć itp. Musimy zrobić coś, żeby przetrwały oba serwery, bo będzie mi bardzo ciężko wybrać jeden z nich. Tym bardziej widząc, że często oba stoją prawie pełne (co niestety nie przekłada się na "zysk"). Zakładając sieć miałem nadzieję, że serwery dostarczą ludziom frajdy, nie myślałem o zarobku, ale miałem chociaż nadzieję, że same na siebie będą zarabiać. Jak widać - koniec miesiąca i 18 zł (z tego pewnie 70% to opłaty wniesione przez Adminów). Zakupione były chyba 2 VIP'y maks. (na obu serwerach łącznie). Po raz setny więc narzekając na sytuację w sklepie, proszę o zachęcanie graczy do zakupów. Jeżeli w przyszłym miesiącu nie zostanie osiągnięte przynajmniej kilkadziesiąt złotych, będę zmuszony podjąć jedno z 3 działań:
a) zamknąć całą sieć
b) pozostawić tylko jeden serwer
c) obrabować jakiś sklep/bank
Z oczywistych dla mnie względów 3 opcja odpada :/
PS. Nie proszę stałych czytelników forum/graczy o to, by oni dokonywali masę wpłat, proszę, by zachęcali do tego innych graczy - jeżeli to nic nie da - trudno, widocznie sieć nie jest mi pisana lub nie mam żadnego zacięcia do biznesu. Głównie chodzi o to, że ciężka sytuacja będzie teraz raczej przez długi czas, więc należałoby zapewnić sieci stały miesięczny dochód.
Proszę Was także o (niestety) wytypowanie serwera, który (jeżeli będzie to konieczne), zostanie pozostawiony jako jedyny.
PS2. Dla wszystkich ciekawych kosztów - aktualnie płacę praktycznie całe swoje kieszonkowe, czyli 96.50 zł. Po roku wydawania 88.50 zł jest naprawdę ciężko, większy koszt obecnie jest związany z wykupieniem hostingu WWW (tak, by w przypadku DDoS'ów WWW było dostępne, przy okazji utrudnia to też odrobinę DDoS'owania VPS'a).
Pozdrawiam Was,
Właściciel Sieci Serwerów Mentlegen - Arhenox
Nie chcę sponsoringu, bo wolę polegać tylko na sobie. Kilka lat - w tym roku będzie dopiero 2, więc nie przesadzajmy Smile Faktem jest, że gra wiele osób, tylko niestety mało się angażują w sprawy sieci i to jest problem. DarkRP dawno nie ma, mój błąd, bo nazwy nie zmieniłem. Serwer stoi faktycznie pusty, ale nie wiem zbytnio czym to jest spowodowane, biorąc pod uwagę, że to chyba jedyny polski serwer Murder. Nie ma zbytnio na co go zmienić, bo wszystkie propozycje się nie sprawdzają - zupełnie, jakby ktoś na ten port rzucił klątwę, bo nikt nigdy na serwerach na nim postawionych nie gra Sticking Out Tongue
Pisać - będę wdzięczny, o coś takiego nie musicie się pytać, będę bardzo szczęśliwy, jeżeli sieć będzie bardziej rozreklamowana (pod warunkiem, że reklamy są w porządku i nie naruszają żadnych regulaminów).
Stare, bo stare, ale dalej są przygotowane reklamy MN {24/7} (przydałoby się je tylko trochę odświeżyć) - http://forum.mentlegen.pl/showthread.php?tid=51
Dalej - https://forum.mybboard.pl/watek-mybb-sty...-tf2_36701 może zmiana stylu? To jest nudne, na tym forum nie chce się przebywać.

Może jakieś dodatki - 22-8 rano VIP dla każdego? Już gracze w nocy skoczą w góre.
Serwer musisz mieć grywalny prawie non stop, może to zle porównanie, ale u mnie takie dd2 jest grane 8rano - 2 w nocy przez dzien full.
Macie fanpage, róbcie konkursy jakieś... Dodajcie na forum jakieś działy VIP z dodatkami, cokolwiek... Czasem trzeba pokombinować aby coś ruszyło... Jeśli coś nie jest grywalne (murder) zmien moda na coś zaskakującego, coś co gracze będą chcieli sprawdzic. TF nie jest tak grywalny jak cs, dlatego tutaj inwencja własna musi wziąc góre... Zrób ankiete na fb jaki serwer chcieliby zobaczyć gracze.

Takie moje małe podpowiedzi. Możesz olać albo posłuchać, ja zawsze pomogę oczywiście charytatywnie, lubie tu ggrac i szkoda mi sieci no.
Srał pies, że nikt mnie tu nie zna. Wiem, że mogę się przydać, z prowadzeniem różnych sieci jestem związany juz około 6 lat znam się na rzeczy.
Jeżeli nic się nie zmieni to otwieram serwer bodajże na wakacje w Minecraft, wiec możesz liczyć że wbije do waszej sieci. Mógł byś postawić serwer cs 1.6, cs go itd bo wiem z doswiadczenia że dużo ludzi w to gra. Ten vip to lepiej 23-7 rano moim zdaniem arczi wprowadz to na okres próbny np tydzień albo czasem takie "eventy" vip na 2h dla każdego o tej godzinie itd
(29-03-2014, 08:40)LeRoi napisał(a): [ -> ]Jeżeli nic się nie zmieni to otwieram serwer bodajże na wakacje w Minecraft, wiec możesz liczyć że wbije do waszej sieci. Mógł byś postawić serwer cs 1.6, cs go itd bo wiem z doswiadczenia że dużo ludzi w to gra. Ten vip to lepiej 23-7 rano moim zdaniem arczi wprowadz to na okres próbny np tydzień albo czasem takie "eventy" vip na 2h dla każdego o tej godzinie itd
CS 1.6 to cięzki orzech. Jest tyle sieci 1.6 że na prawdę kasa w reklame musiałaby iść duża.
CS:GO to jak najbardziej dobra opcja 13 slota - 6v6 TeamPlay , lub 20 Slota FFA + Fast Drop
Zwyczajnie nie mam, a przede wszystkim nie lubię CS'a. 99% polskich sieci to te dot. tej gry, my mamy być inni. W momencie, gdy gram na jakimś serwie, to często robię eventy za kilkadziesiąt punktów. Po kiego okres próbny, to już trochę dziwne, poza tym i tak prawie nikt by go nie brał. Był miesiąc darmowego Adma - nikt nie brał, ty rozdałeś kupon - nikt nie brał, ja dawałem kupon na serwie kiedyś - do tej pory pewnie nie wzięty. Zwyczajnie 99,9% graczy g**no obchodzi los serwerów. Wystarczy spojrzeć na aktywność w tym wątku... Nawet ogłoszenie Steam wszyscy zignorowali.
@[CipiSek] Sęk w tym, że nawet podczas przeprowadzania konkursów jest znikome zainteresowanie. Ankiety, heh, myślisz, że nie próbowałem? Pomijając fakt, że zainteresowane było może 5 osób, to i tak serwer stał pusty. Zwyczajnie nie rozumiem powodu, z którego Murder stoi pusty - wiem, że gra w to całkiem spora liczba osób w naszym kraju, więc nie mam bladego pomysłu czemu stoi pusty. To jest tak - albo serwer w pierwszych dniach będzie pełny, albo pusty zawsze. Narzekając dalej - gracze ignorują wszelkie ogłoszenia na serwerach. Tak po 22 na MN prawie nikt nie gra, zapomniałeś chyba, że 3/4 graczy to dzieci <12 lat.
Styl forum ma być prosty, na tym mi zależy. Ten, który podałeś, był używany na początku istnienia sieci. Po wprowadzeniu nowych serwerów innych gier, zmieniłem go i jak teraz na niego patrzę - wygląda potwornie. Możecie przecież sugerować elementy, które mam zmienić, nie mówię, że to zrobię, bo mi się obecne forum dość podoba, ale zawsze chętnie wysłucham
Bo tak jak mówisz to są kody... Dodać plugin który uruchamia VIPa w danych godzinach + jakieś małe info dla gracza przy wejsciu na serwer, że ma VIPa i tylko traz za taką cene może go nabyć na stałe
@[CipiSek] Walczę z lenistwem graczy, zmuszam praktycznie wszystkich by na forum wbijali, gdyż to jest główne centrum operacyjne sieci. Gdybym jeszcze dodał zakup VIP'ów na serwerze, to:
1. Byłoby to dużo roboty, żeby wyglądało i robiło tak jak chcę.
2. Na forum byłyby włącznie ze mną 3 osoby.
MN {24/7} to serwer dzienny, TTT bardziej wieczorny, z tego, co zauważyłem.
Ja bym nas taką małą siecią nie nazwał, 2 serwery, które często są full to jest coś, chociaż nawet mniejsze sieci mają dużo większą aktywność graczy.
Nasz TTT jest cały czas w pierwszym 1000 serwerów GMOD, na których gra najwięcej graczy i oscylujemy koło 500 miejsca.
Facebook'a też widzę wszyscy śledzący uważnie obserwują - ponad 60 like'ów, z tego póki co tylko 14 osób widziało ostatni post.
Ogarnij administratorów bedacych w grupie steam aby zapraszali swoich znajomych na fanpage...
Ciezko kliknac 100x opcje zapros ktora w dodatku sama sie przewija pod myszke?

Może warty zmienć ten styl forum? Przyciagnie ludzi... Jak bedzisz chciał przy logo pomoge Wink
Stron: 1 2 3